Paskowacze to przyrządy służące do zabezpieczania towarów o różnych wielkościach, wykorzystywane podczas ich pakowania. Stosuje się je w celu ochrony zawartości np. kartonów w trakcie magazynowania i transportowania różnego rodzaju ładunków. Paskowacze skutecznie przyspieszają pracę i są niezbędnymi urządzeniami w każdym magazynie. 26Ich głównym zadaniem jest naprężenie i spięcie taśmy wiążącej (najczęściej polipropylenowej – PP lub poliestrowej – PET) za pomocą specjalnych zapinek. Obecnie istnieją różne sposoby łączenia taśmy na krańcach, które są wykorzystywane w różnych rodzajach paskowaczy. Do najpopularniejszych modeli urządzeń zalicza się paskowacze ręczne i elektryczne.
Czym różnią się paskowacze ręczne od elektrycznych?
Paskowacze ręczne to zwykle małe, mobilne urządzenia, które wykorzystuje się przy zabezpieczaniu towarów o niewielkich rozmiarach. Używane są zazwyczaj w miejscach, w których nie ma dostępu do zasilania sieciowego. Paskowacze ręczne są lekkie, a ich ergonomiczny kształt jest gwarancją komfortu w trakcie użytkowania. Co więcej, sprzęty te wyposażone są w funkcję płynnej regulacji siły docisku i zwykle spinają taśmy przy użyciu drucianych lub plastikowych zapinek bądź też metalowych blaszek. Rodzajem paskowaczy ręcznych są paskowacze akumulatorowe. Ich główną zaletą jest efektywna i wydajna praca, którą gwarantuje unikalny bezszczotkowy silnik zapewniający dłuższą żywotność baterii, a tym samym wydłużony czas działania urządzenia.
Wśród paskowaczy elektrycznych można znaleźć modele stacjonarne (automatyczne lub półautomatyczne) wymagające stałego dostępu do prądu sieciowego lub wspomniane wcześniej modele ręczne, które wymagają regularnego ładowania. Paskowacze elektryczne zwykle przystosowane są do spinania taśmy wiążącej na ładunkach i paczkach wielkogabarytowych o różnych wagach i kształtach. Ponadto zapewniają użytkownikom duży komfort pracy i są łatwe w obsłudze. Pracują cicho i wydajnie bez większego wysiłku użytkowników. Co więcej, paskowacze elektryczne gwarantują efektywną pracę przez cały czas ich wykorzystywania. Przykładem paskowaczy elektrycznych jest także paskowacz termiczny, który łączy taśmę wiążącą w procesie zgrzewania w odpowiednich warunkach.
Comments are closed.