Wszystkie wyroby opuszczające linię produkcyjną muszą zostać odpowiednio przygotowane do przechowywania i transportu. W zależności od specyfiki konkretnego produktu w tym celu wykorzystuje się różne rozwiązania od stosowania pudeł kartonowych po umieszczanie towarów w specjalnych skrzyniopaletach. Jedną z dostępnych opcji pozwalających na skuteczne zabezpieczenie elementów o różnych kształtach i charakterystyce jest zastosowanie paskowaczy elektrycznych. Przekonajmy się, jak działają urządzenia tego typu i sprawdźmy, jakie korzyści oferują.
Czym jest paskowacz elektryczny?
Paskowacz elektryczny to urządzenie, dzięki któremu dowolny przedmiot może zostać owinięty wytrzymałą na przecięcie, przerwanie i rozciąganie taśmą z tworzywa sztucznego. Proces ten określany także jako bandowanie może być stosowany w przypadku opakowań zbiorczych, a więc głównie dużych kartonowych pudeł klapowych, a także użyty do zabezpieczania całych palet. Będzie też znakomity, gdy chodzi o produkty o znacznej długości, na których można zawinąć kilka opasek, zbierając całą wiązkę. Paskowanie wiąże się nie tylko z owinięciem taśmy, ale także jej zgrzaniem, co eliminuje ryzyko przypadkowego lub powodowanego obciążeniem rozłączenia. Najczęściej wykorzystuje się taśmy PP, PE oraz PET, lecz można stosować także materiały kompozytowe, np. wzmacniane włóknem szklanym.
Co daje użycie paskowaczy elektrycznych?
Paskowacze elektryczne to urządzenia, które mogą automatycznie owijać potrzebną ilość taśmy wokół zabezpieczanego wyrobu, zaciskać ją, a także zgrzewać oraz odcinać końce. Zaawansowane maszyny do bandowania są w stanie także obracać zawijany produkt lub przesuwać go tak, by opaski znalazły się w kilku jego miejscach. Przyspiesza to proces pakowania oraz zmniejsza zużycie materiału.
Comments are closed.